Balsu Mahahallesi, Dağbaşı Mevkii, Rize, Türkiye
+90 464 214 4830 - 214 7814
bilgi@dagmaran.com

En İyi Yöresel Mutfak Ödülü

Doğa, insan ve yöresel damak zevkinin buluştuğu mucize mekan!

En İyi Yöresel Mutfak Ödülü

2017 ve 2018 Yıllarının “En İyi Yöresel Mutfak” Ödüllerine DAĞMARAN layık görüldü !

Karadeniz’in nefis havasını solumak ve yemeğinden manzarasına kadar Karadeniz’de olduğunuzu hissetmek istiyorsanız; kahvaltınız ya da akşam yemeğiniz için Dağmaran Restaurant’ı tercih edebilirsiniz.

Restoranın bir tarafı Kaçkar, Verçenik, Ovit Dağları, Çağrankaya ve Handüzü Yaylası’na bakarken, diğer tarafı Rize şehir merkezini görüyor. Ayrıca Rize merkezinden 4 Km yüksekte olması sayesinde inanılmaz keyifli bir seyir sunuyor.

2004 yılından bu yana Dil Ailesi tarafından işletilen restoranın yapısı ve dizaynı dağ evi formunda. Bu form, geleneksel objelerle desteklenmiş. Restoranın tamamı cam ile çevrilerek oturduğunuz her masadan manzaraya şahit olabilmeniz sağlanmış. Ahşap, sarı tonlu ışıklandırmalar, geleneksel objeler ve Karadeniz manzarası bir araya gelince de sıcacık bir ortam oluşmuş. Mutfakta da Karadeniz esintilerine yer verilmiş.

Hazır Rize’deyken bizce Karadeniz yemeklerini deneyimlemek gerekiyor. O yüzden Dağmaran’da yemyeşil doğanın keyfine varın ve yöresel lezzetlerin tadını çıkarın. 

Kaynak: En İyi Best